הכירי את מוצרי ד"ר קיי

ליקצ'יק, בדיוק מה שאת צריכה!

מגע הקסם: גם את יכולה להקל על כאבי הגזים של הבייבי שלך

די מוזר לחשוב על הקשיים שתינוק, יצור כל כך רך, שברירי ופגיע, צריך להתמודד איתם

נתחיל מזה שלהיוולד זה דבר כואב, שלא לומר טראומתי, אולי אחד האירועים הכי טראומתיים שיוצא לנו, בני האדם, לחוות במהלך החיים. וזה לא שאחרי הלידה זה הופך יותר קל: גדילה היא משימה מורכבת, ולמרות שהתפתחות הבייבי היא עניין משמח, מרגש וכמובן טבעי, מהר מאוד אנחנו מגלות שגדילה כרוכה גם בכאב: החל מגיל שבועיים יכולים להופיע אצל הבייבי גזים המלווים בכאבי בטן, התפתלויות והמון בכי.

מדובר בתופעה שכיחה למדי שאמורה לחלוף עד גיל ארבעה חודשים, ולמרות זאת, חוסר האונים של הבייבי מתסכל אותו ואותך – וכדאי להכיר את הדברים שאפשר לעשות כדי להקל על הכאבים וחוסר הנוחות. אחד הכלים החשובים ביותר כבר נמצא אצלך בידיים (תרתי משמע (:) ואנחנו כמובן מדברות על מגע.

חום ואהבה הוא אחד הצרכים הבסיסיים של תינוק. אחרי תשעה חודשים בהם גבולות הגוף נתחמים בתוך הרחם, היציאה  לאוויר העולם משאירה אותו עם חסך והוא זקוק לחיבוק, לערסול ולתנועה שיאפשרו לו מקסימום נינוחות ומינימום דחק. השימוש במגע מקנה לתינוק את החום והאהבה להם הוא זקוק, אך חשוב מכך – מגע הוא הכלי החושי הראשון שדרכו התינוק קולט את הסביבה והוא מקשר בינו לבין העולם כיוון שהוא מאפשר פידבק של גבולות הגוף, והבנת גבולות הגוף עוזרת להרגעה, נינוחות ואפילו הקלה על כאב.

איך מתמודדים עם גזים?

כשמדובר בגזים, כדאי להכיר כמה דרכי מגע עמוקות וייעודיות שיכולות לעשות פלאים עם הבייבי שלך ולהרגיע אותו באופן כללי ובפרט בשעת סבל מכאבי גזים:

  1. “קנגורו”: מגע עור לעור עם התינוק, משרה רוגע ושקט, במיוחד בשעת כאב.
  2. “נמר על עץ”: הנחת התינוק על אמת היד כשהוא על הבטן. התנוחה מפעילה לחץ קל על הבטן שעוזרת לשחרור הגזים ומקלה על הכאב.
  3. ערסול: שימוש במנשא מאפשר קרבה לפעימות הלב, חום ומגע שעוזרים לרוגע והקלה על כאב, ואת מרוויחה בייבי שקט וידיים פנויות (:
  4. עיסוי ותנועה: קיפול ושחרור רגלי התינוק לכיוון הבטן והחוצה, עיסוי של הבטן – אלו דברים שיכולים לעזור מאוד בהקלה על הכאב, חשוב לעשות זאת בעדינות ובעיסוי מומלץ להעזר בהדרכה כדי להכיר טוב יותר את התנועות שיעזרו.

הכי חשוב:

את מכירה את הבייבי שלך יותר טוב מכולם, ניסוי וטעייה במקרה הזה הם בעלי משמעות רבה ועוזרים מאוד למצוא את הדרך שלך לתקשר איתו, להרגיע אותו ולהקל עליו ולצד הדרכים להקל, הכי חשוב לקחת נשימה עמוקה  ולזכור: זה עובר.

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

תופעת גזים אצל תינוקות

אחת התופעות השכיחות והמציקות ביותר היא גזים או בשמה הנוסף “קוליק”. בעיית הגזים שכיחה הן בתינוקות הניזונים מחלב אם והן אצל תינוקות הניזונים מפורמולות מזון. הסיבה לגזים אצל תינוקות איננה ידועה בודאות ויש הנוהגים לשייך אותה לחוסר בשלות של מערכת העיכול, שעדיין אינה יודעת כיצד להתמודד עם מזון

גזים בקרב תינוקות

מרבית התינוקות סובלים בחודשים הראשונים לחייהם מגזים, או בשפה המקצועית “קוליק”. תינוקות נולדים עם מערכת עיכול שאינה בשלה. ברחם התזונה של העובר מועברת אליו דרך חבל התבור לאחר שהאוכל עבר את הסינון בין אוכל מזין לבין פסולת לא רצויה.

X

נשות מקצוע

נשות מקצוע מתחום ההריון והלידה יכולות להנות ממוצרי ד"ר קיי ייעודיים ומקצועיים למרחב הלידה.

הרשמה לנשות מקצוע

נשות מקצוע מתחום ההריון והלידה יכולות להנות ממוצרי ד"ר קיי ייעודיים ומקצועיים למרחב הלידה.

ליקצ׳יק לילה

המוצר המושלם בשביל ליקצ׳יק יום!

75.00

ליקצ׳יק יום

המוצר המושלם בשביל ליקצ׳יק לילה!

75.00