אקנה וולגריס

כולנו מכירים את התופעה שרודפת אותנו בשנות העשרה ולעיתים גם משתלטת על שנות העשרים. במאמר זה נבין את הסיבות והגורמים להופעת פצעי הבגרות וכיצד לטפל בהם באופן טבעי.

מה זה אקנה?
זהו שמה הרפואי של מחלת פצעי בגרות דלקתיים ומוגלתיים הנוצרים לרוב כתוצאה מדלקת של זקיקי השיער ובלוטות החלב. היא נגרמת בעקבות עלייה בהורמוני המין שמביאים לפעילות מוגברת של בלוטות החלב. כמות מוגברת של חלב ונקבוביות עור סתומות גורמות לחיידק האקנה להתרבות במהירות. כאשר חיידק זה מתרבה נוצר תהליך דלקתי שגורם לפצעי בגרות.
אקנה יכול להופיע בכמה דרגות חומרה שונות, החל מאקנה קומדונאלי קל ועד למחלה חמודה עם פצעונים דלקתיים עמוקים שלעיתים יכולים להשאיר צלקות קשות על העור.

אני ביחס לעולם
אקנה וולגריס היא המחלה השכיחה ביותר בקרב מתבגרים. 80% מהמתבגרים סובלים מאקנה ולעיתים ממשיכים לסבול ממנה גם בגילאי 30-50. 99% מהנגעים מופיעים בעור הפנים, 60% בגב ו15% בחלק העליון של החזה.

מה גורם לאקנה?
אקנה לרוב מופיע בעקבות נטייה גנטית של הגוף לייצור כמות עודפת של חלב ובעקבות שינויים הורמונליים. בגיל ההתבגרות כאשר ישנה עלייה גדולה בכמות הורמוני המין, בלוטות החלב מייצרות כמות עודפת של חלב אשר סותם את הנקבוביות וגורם לעליית חיידקי אקנה. ישנם גורמים נוספים היכולים להחמיר את האקנה כמו- מתח נפשי, שימוש בתרופות ותזונה עשירה במוצרי חלב וסוכר.

טיפול באקנה
יש לציין כי אין טיפול מונע לאקנה אבל יש להימנע משימוש במוצרי קוסמטיקה שומניים ולשים לב למוצרי הקוסמטיקה בשימוש היומיומי ולהחליפם במידה ויש החמרה במצב. הטיפול באנקה הוא רב זרועות. הטיפול הקונבנציונלי הוא טיפול אנטיביוטי, טיפול ברואקוטן, לנשים בגלולות וכו’. כמובן שגם קיים טיפול קוסמטי ומקומי באמצעות תכשירים, סבונים וקרמים העוזרים לייבוש הפצעונים. אנו ממליצים להיעזר בתמצית צמחים ייעודית המעודדת ריפוי פנימי של הדלקת והנגעים בעור. יש לשים לב שהשפעת הטיפול באקנה אינה מיידית אלא נוצרת בהדרגה ולכן חשוב להקפיד על טיפול נכון ועקבי.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

לכל המשפחה

תגיות משוייכות:

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך