הילד לא ישן

הילד מתקשה להירדם? מתעורר פעמים רבות במהלך הלילה? כאן נעזור לכם להבין האם מדובר בטמפרמנט, הרגלים או בעיה התנהגותית וכיצד ניתן לעזור

גודל הציפייה

כשתינוק נולד, אנחנו מצפים ממנו לישון ולאכול רוב הזמן מצד אחד, ולהעיר אותנו פעמים רבות לאורך הלילה מן הצד השני. כשהוא גדל מעט, גיל חצי שנה בערך, אנו מצפים ממנו שיידע כבר להירדם לבד ושיישן רצוף יותר בלילה. אחרי גיל שנה כבר די ברור לנו, שהפעוט צריך לישון ואנחנו צריכים את זה לא פחות. אבל מה קורה כשכגודל הציפייה גודל האכזבה?

טמפרמנט

כל אחד מאיתנו נולד עם טמפרמנט מסוים ולכל טמפרמנט יש תכונות משלו. יש כאלו עם טמפרמנט יותר נמרץ, ואז קשה להם יותר לישון, ויש כאלו עם טמפרמנט יותר נינוח ואז הם יכולים גם לישון יותר ממה שציפינו. מה שבטוח הוא, שאין לנו שליטה על הטמפרמנט של התינוק, אבל אנחנו תמיד יכולים להחזיק בתקווה שזה זמני ובקרוב זה יהיה קל יותר.

הרגלים

הרגלי שינה יכולים להשפיע משמעותית על כל מערך חיינו. הדבר נכון לגבי שינה בכל גיל וכבר מגיל לידה. לדוגמה, אם נעשה לתינוק טקס שינה בלילה וטקס התעוררות בבוקר, זה יקל עליו מאוד בכניסה אל המצב החדש- שינה או ערות. בטקס השינה ניתן לעשות מקלחת, החלפת בגדים לבגדי שינה, סיפור או שיר וכדומה ולהחשיך מעט את החדר. בטקס ההתעוררות ניתן לעשות את אותם הדברים כמו בטקס השינה, רק עם אור, בקול רם יותר ושיר או סיפור יותר קצביים ומעוררים.

התנהגות

כשהתינוקות גדלים והופכים לפעוטות וילדים הם כבר מתחילים להבין שהשינה שלהם משפיעה מאוד עלינו, ההורים ובשלב זה מתחילים הטקסים של מריחת הזמן לפני השינה. ככל שנגיב יותר על ההתנהלות לקראת השינה, ובעיקר אם נגיב בכעס, כך נעצים את ההתנהגות הלא רצויה הזו. לכן מומלץ להגיב בסבלנות תוך הצבת גבולות ברורים. חשוב לציין, שתינוקות רכים עדיין לא מבינים את המשמעות של ההתנהגות שלהם ולכן אין לנו אלא להגיב בסבלנות ולקבל בהבנה את הקושי שלהם.

מה עוד אפשר לעשות?

אם אתם מרגישים שהתינוק או הילד שלכם מתקשה להירדם או לישון רצוף לאורך הלילה, בהחלט ניתן ואף מומלץ להיעזר בעזרים טבעיים שמתאימים לילדים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדים

תגיות משוייכות:

שינת ילדים

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך