הנקה מנקודת מבט אישית

מאת: לינוי הופמן

הדבר שהכי גורם לי לתחושת גאווה זה בכל הקשור לאמהות שלי.

היום אני באופן רשמי כבר מניקה מעל 5 חודשים הנקה מלאה את ביתי השלישית. לכאורה, לא ביג דיל, אולם, בעייני זה דווקא עניין גדול מאוד, כי אולי הנקה זה הדבר הכי טבעי בעולם, אבל לא בטוח שזה נכון בעולם כפי שאנחנו חיים אותו.

אני שמה בצד לרגע את הנושא שהנקה מלאה דורשת התמסרות ותלות גדולה מאוד ואני מתייחסת לכל הקשיים מסביב: יש חלב או אין חלב, גודש, דלקת או סתימה, פצעים וסדקים ובקיצור שלל “המתנות” שעלולות להתלוות לחוויה כל כך ייחודית, למתנת האלוקות שנקראת הנקה. אולם, הידיעה שההנקה ממלאת תפקיד חשוב בבריאות התינוקת שלי ובונה קשר עמוק ומיוחד ביני לבינה מהרגע הראשון ממש, ובכל הנקה הקשר מתחזק יותר, עוזרת לי ולנשים כמוני לממש את ההנקה למרות אותם קשיים שעלולים להיתקל בהם.

ישנן נשים שיאמרו שהנקה לא מתאימה להן או שאינן מצליחות, – אני לא שיפוטית כלפיהן – זה בסדר גמור מבחינתי כשאמא מחליטה לא להניק. יחד עם זה, חשוב לי שנשים תדענה שרוב האמהות שנתקלות בקשיים בהנקה, וישנם לא מעט כאלה, יכולות בהחלט להתגבר על האתגרים שמתלווים להנקה. קשה להאמין, אבל הייתי צריכה ללדת את ביתי השלישית בשביל להבין עד כמה העזרה של אשת מקצוע בתחום ההנקה יכולה לעזור ולשנות את כל חווית ההנקה.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

 

קטגוריות משוייכות:

הנקה

תגיות משוייכות:

הנקה

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך