התמצית שלי להיריון ולידה

pregnant near door

עברת בהצלחה את השליש הראשון של ההיריון, וגם את השני, והנה את נכנסת לשליש השלישי המקרב אותך לרגע המרגש, רגע הלידה.
יותר ויותר נשים מגלות את השפעתן של תמציות הצמחים לקראת הלידה ולאחריה. ריכזנו עבורך את כל מה שחשוב לדעת לפני שאת רוכשת את תמצית הצמחים שלך ללידה.

למה תמציות צמחים?

מאז ומעולם לצמחים הייתה חשיבות רבה להישרדותו של האדם כמקור מזון, להתחדשות החמצן וגם לצרכי מרפא במקרה של חולי או התכוננות לקראת אירוע מסוים כמו לידה.
תמציות צמחים עשויות מרכיבים טבעיים ופועלות כתמיכה לצורך הטבעי של הגוף לחזור לאיזון. למעשה תמצית הצמחים תומכת ביכולת של הגוף לרפא את עצמו ומדייקת את הכוח התבוני שנולדנו איתו לשוב לאיזון חוזר.

נשים יודעות ללדת מטבען, למעשה במשך תשעת חודשי ההיריון הגוף עובר שינויים רבים המאפשרים את התפתחות התינוק ברחם ולקראת סוף ההיריון הגוף מתכונן לקראת הלידה: האגן מתרחב, השרירים עוברים תהליך הרפיה, מפרקי האגן מתרככים וכל זאת על מנת לאפשר לתינוק להיוולד ולעבור בקלות דרך האגן.

לצערי אנחנו כבר לא מחוברות לטבע כפי שהיינו בעבר, דמייני איך הנשים עשו כביסה פעם או ליקטו יבול בשדה, הרי שרוב היום הן שהו בתנוחת כריעה ובזמן הלידה דבר זה תרם להן מאוד.
בנוסף, בעבר היו קהילות של נשים שליוו אחת את השנייה בתהליך הלידה וגם זה תרם רבות לתחושת החיבור לשלב המעבר העוצמתי הזה בו אישה הופכת לאמא ברמה הרוחנית.

היום אנחנו רחוקות מההרגלים שהיו, שגרת החיים שלנו מצניעה את נושא הלידה, נשים רבות נחשפות ללידה בפעם הראשונה כאשר הן אלה שבאות ללדת ואינן מתרגלות מספיק את התנועתיות המתבקשת לקראת לידה.

עוצמת הצמחים

רפואת הצמחים קיבלה עם השנים תוקף מדעי והפכה לחלק משמעותי בטיפול, ריפוי ותהליכים טבעיים שאנו עוברים לאורך השנים- כגון לידה.
אותם המוצרים האיכותיים הם אלו המיוצרים במעבדות מורשות, כאשר הצמחים נבחרים בקפידה, לכל צמח יש סגולות מרפא ייחודיות שהמינון המדויק והעדין מצליח להניע את הגוף ולהחזירו לאיזון.

לצמחים שימושים רבים וצורות שונות שניתן להפיק מהם איכויות גבוהות במיוחד בתחום הלידה.
ניתן להכין שמנים איכותיים מצמחים אשר תומכים בהגמשה של העור  ולבצע איתו עיסוי פרינאום, אפשר להשתמש בצמחים עם ריחות שידועים כמעודדים לידה בצורת שפתון שמורחים על השפתיים וכמובן תמציות צמחים שלוקחים דרך הפה.

איך נדע איזו תמצית לבחור?

 • יש היום מגוון מוצרים בשוק ולכן חשוב לשים לב לכמה דגשים.
 • הכי חשוב בדקו מי עומד מאחורי החברה, מה המומחיות שלו, כמה ניסיון יש לו בתחום ומה וההתמחות הספציפית שאותה הוא מפתח.
 • בדקו שהתמציות עומדות בכל הוראות משרד הבריאות ביניהם, G.M.P, עם תנאי ייצור נאותים.
 • חפשו חברה שנותנת ייעוץ ותמיכה לכל שאלה ועומדים לרשותם אנשי מקצוע הזמינים בשירות הלקוחות.
 • כדאי לבחור חברה שיש לה נקודות מכירה נגישות בכל הארץ כולל אתר אינטרנט מכירתי עם משלוח עד לבית הלקוח שמאפשר לכן זמינות 24/7.
 • שימו לב שהתמצית מיוצרת מחומרים טבעיים בלבד ללא חומרים משמרים וללא תוספת סוכר.
 • ולאלו שהכשרות חשובה בדקו שיש חותמת בד”ץ.

התמציות שלי לקראת לידה

 • לרכך- אחד האיברים החשובים בתהליך הלידה הוא צוואר הרחם שלך. זהו החלק התחתון של הרחם והצורה שלו היא גלילית. לאורך ההיריון הוא ארוך, סגור וקשה והתפקיד שלו הוא להפריד בין הסביבה החיצונית לסביבה שברחם. בתהליך הלידה הדבר הראשון שצריך לקרות זה שצוואר הרחם יתחיל להתרכך, להתגמש, להימחק ולהיפתח.
  בשביל לדמות את זה למשהו מוכר, דמייני לעצמך גוש פלסטלינה שבמגע הראשון הוא קר ונוקשה. ככל שתלושי אותו כך הוא יהפוך לרך וגמיש יותר. כך, גם צוואר הרחם שלך. ככל שתכיני אותו לקראת הלידה כך ברגע האמת הוא יהיה רך יותר, המחיקה תוכל להתקדם בקלות יותר וגם הפתיחה. מאחר וצוואר הרחם הוא שריר הנמצא באזור פנימי וההגעה אליו היא מורכבת , הדרך הטובה ביותר שאפשר להכין אותו היא באמצעות תמצית צמחים מתאימה.
 • להגמיש- הרחם הוא בעצם שריר גמיש וחזק שבמהלך ההיריון מתרחב בהתאם להתפתחות העובר שלך ובלידה מתכווץ ומרפה כדי להוציא את התינוק שלך החוצה. הכיווץ של הרחם מתחיל בחלק העליון של הרחם, הנקרא פונדוס, וזה דוחף את התינוק מטה אל תעלת הלידה. אותן התכווצויות של הרחם, הגלים, גורמות לפתיחה של צוואר הרחם על מנת שהתינוק יוכל לעבור דרכו.
  הטונוס של שריר הרחם זה הכוח של הרחם לבצע את תפקידו ולמעשה יש לו שני תפקידים מרכזיים – כיווץ והרפיה. אפשר לדמות את זה לגומייה שכשאר היא חדשה היא נוקשה וקשה מאוד להגמיש אותה ולעומת זאת גומייה ישנה היא רפויה ואין לה כלל התנגדות. בלידה אנחנו שואפים לטונוס תקין שיכול לבצע כיווץ מלא וטוב וגם הרפייה מלאה וטובה. גם הרחם הוא שריר פנימי שאפשר לאמן מראש, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תמצית צמחים מתאימה המחזקת את טונוס שריר הרחם.
 • להרגיע- תהליך הלידה הוא תהליך הורמונלי כאשר יש הורמונים המקדמים את הלידה ויש הורמונים שעלולים לעכב את הלידה. ההורמון העיקרי שמקדם את הלידה הוא הורמון האוקסיטוצין, הנקרא גם הורמון האהבה, הוא אחראי על כיווץ הרחם בזמן לידה והרי פעילות רחמית היא זו שמקדמת את הלידה. הורמון נוסף שמשתתף בלידה הוא הורמון האדרנלין, הורמון הישרדותי שמופרש כאשר אנחנו בלחץ.
  למעשה שני ההורמונים האלה לא עובדים טוב יחד וברגע שיש נוכחות של הורמון האדרנלין יש ירידה בהפרשת הורמון האוקסיטוצין.
  הורמון האהבה, האחראי על הפעילות הרחמית, מופרש מאליו כאשר אנחנו מרגישות רגועות, נינוחות ובטוחות. כאשר אנחנו מרגישות שהפרטיות שלנו נשמרת, שמחזקים אותנו במילים מעודדות ואם אפשר להוסיף נוכחות של מגע תומך ונעים הרי זה מבורך.

כדאי להשקיע אנרגיה ולייצר את הסביבה הנעימה ביותר שתאפשר רוגע, אפשר להחשיך את החדר, לשים מוזיקה מפלייליסט שהכנת מבעוד מועד, ולתמוך בתהליך עם תמצית צמחים שמשרה רוגע ונינוחות. אפשר לתרגל נשימות ולהכין את המלווים שיעזרו בעיסויים עם שמן בגב.

כמובן גם כאן לצמחים תפקיד חשוב וביכולתם לתרום לתחושת נינוחות ושלווה המסייעת בתהליך ההורמונלי והתקדמות הלידה. להורמון האוקסיטוצין תפקיד חשוב נוסף , הוא מכין את הגוף להנקה ולעורר בנו את אותן תחושות אימהיות שעוזרות לנו להתחבר לתינוק שלנו ולכן נרצה לאפשר לו להיות מופרש במלוא עוצמתו.

התמצית שלי לאחר לידה

בתרבויות מסורתיות רבות שמו דגש רב על תמיכה באם הטריה באמצעות תמציות צמחים לחזרתה המהירה לשגרה האיתנה של היולדת, ובכך לאפשר לה לעבור לשלב ההורות ממקום מחוזק וטוב, תומכות לידה רבות ממשיכות וממליצות על כך גם היום. בין אם הלידה וגינלית או קיסרית יש תמצית צמחים התומכת בהתאוששות הגוף, העצמות, הרקמות העמוקות והשרירים שהשתתפו בלידה.

תמצית החיים הבריאים

אני מאמינה גדולה ביכולות המופלאות של הצמחים, הדבר שהכי מרגש אותי זה לראות איך בכל פעם כשמתאימים את התמצית המדויקת הגוף מצליח לחזור לאיזון ומתחזק.
לשמחתנו היום יש ידע רחב מאוד ואפשר למצוא תמצית צמחים לכל שלב בחיים, גם עבורך וגם עבור הילד שלך.
העובדה שכל התמציות עשויות מרכיבים טבעיים מעלות לגמרי את הביטחון להשתמש בתמציות וכשרואים את התוצאות מתחיל החיבור הטבעי.

*המידע המופיע בכתבה איננו מידע רפואי ולא נועד להעביר מסרים בריאותיים כלשהם ואין בשום אופן לראות בו התוויה רפואית כלשהי או המלצה לטיפול ו/או שימוש במוצר כלשהו וכי בכל בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא.

קטגוריות משוייכות:

הריון ולידה

תגיות משוייכות:

הכנת הגוף ללידה

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך