טיפול טבעי באפטות

כל מי שסובל מאפטות יכול להבין כמה סבל הן יכולות להסב. כאן נסביר על דרכים טבעיות להתמודדות איתן.

קצת רקע על אפטות

אפטות הן פצעים פתוחים בחלל הפה, בדרך כלל בחלק הפנימי של הלחי והשפה. כינוי נוסף שלהן הוא “פצעי ויטמינים” והסיבה לכך תפורט בהמשך. בעוד שהאפטות אינן מדבקות כלל וכלל, הן מאוד כואבות ומציקות ולכן, בשל המיקום שלהן, הן מפריעות לאכילה, שתייה ואף ולדיבור.

גורמים עיקריים

כבר לפי הכינוי הנוסף של הפצעים ניתן להסיק, שהן מופיעות, בין היתר, כתוצאה ממחסור בוויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו מסוגים שונים. כמו כן, האפטות יכולות להופיע גם כתוצאה ממחלת הפה והגפיים, המוכרת יותר בטעות כמחלת הפה והטלפיים, מחתכים ופציעות ברירית הפה, מסיבות הורמונליות, מחלות כרוניות כדוגמת קרוהן, צליאק וכדומה, ירידה במערכת החיסון ועוד.

הפתרון הקונבנציונלי

לרפואה הקונבנציונלית אין פתרון ייעודי לבעיית האפטות. מה שהיא כן יכולה להציע אלו הם משככי כאבים להקלה על הכאב ועל היכולת לאכול ולשתות. בנוסף, ישנם תכשירים כדוגמת משחות שונות לאלחוש האזור הנגוע, שמטרתם היא גם כן הקלה על הכאב באופן מקומי ובכך להקל על התפקוד היום יומי של חלקי הפה השונים.

תרופות סבתא

היות שבעיית האפטות היא בעיה שכיחה וכך היא גם הייתה מאז ומתמיד, ישנן תרופות סבתא למיניהן שיכולות גם כן לעזור ולהקל, גם אם לא ממש לרפא. לדוגמה, ניתן לשתות חלב עיזים, כאשר רצוי לשתות אותו טרי עד כמה שניתן ואף ישירות מהעטין. כמו כן, ניתן למרוח מעט דבש על הפצע או לשתות תה קמומיל, הידוע כמרגיע. אפשרות נוספת היא גרגור של מי מלח. אפשרות זו אמנם כואבת, אך יש הטוענים שהיא עוזרת לריפוי. כמו כן קיימים תוספי תזונה ייעודיים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

לכל המשפחהמבוגרים

תגיות משוייכות:

אפטות

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך