טיפול טבעי באקזמה

מהי אקזמה, ממה היא נגרמת והכי חשוב – איך ניתן לטפל בה? כל התשובות נמצאות כאן לפניכם!

מהי אקזמה?
אקזמה היא מחלת עור דלקתית וכרונית, שבאה לידי ביטוי בהתקפים חוזרים ונשנים של פריחה עם פצעונים אדומים, שאחר כך מתייבשים ומתקשים לקשקשת על העור ולבסוף יוצרת סדקים בעור. מבחינת התחושה, הסובל מאקזמה יסבול בעיקר מתחושת גרד, עקצוץ ואף כאב באיזור המגורה. חשוב לדעת, שבניגוד למיתוס, האקזמה איננה מדבקת. אבל אין ספק, שהיא מציקה ולא אסתטית ולכן היא מורידה משמעותית מאיכות החיים של הסובל ממנה.

הגורמים לאקזמה
כעיקרון, ניתן לחלק את הגורמים לאקזמה או להחמרה שלה לשני חלקים: גורמים פנימיים וגורמים חיצוניים. הגורמים הפנימיים הם בעיקר בעיות של מערכת הנשימה, כשהנפוצה ביותר היא אסטמה. הגורמים החיצוניים הם רבים יותר והם כוללים אלרגיות, מגע עם חומרים כגון חומרי ניקוי, צמר, חומרים סינטטיים, תמרוקים שונים, מתכות מסוגים שונים, מזג אוויר יבש ועוד.

קבוצת הסיכון
היות שהאקזמה היא מחלה כרונית ותורשתית, האוכלוסייה בעלת הסיכון הגבוה ביותר לסבול ממנה היא ילדים להורים שסובלים ממנה, או סבלו ממנה בחייהם. למעשה, כ-60% מהילדים להורה אחד עם היסטוריה של אקזמה יסבלו ממנה גם כן ובמידה ושני ההורים סבלו או עדיין סובלים ממנה, הסיכון עולה לכ-80%. כמו כן, המחלה בדרך כלל מופיעה כבר לפני גיל שנה ופעמים רבות עוברת או שהסימפטומים שלה נחלשים עם הזמן. על פי רוב, השיפור המשמעותי נראה לעין כבר בגיל הנעורים. יחד עם זאת, המחלה יכולה להופיע לראשונה גם בגילאים מאוחרים יותר ואפילו להתפרץ בגילאים מבוגרים יחסית. האקזמה גם לא מפלה על רקע מגדרי והיא יכולה להופיע אצל גברים או נשים באותה הסבירות.

חשוב לדעת!
בניגוד לדעה הרווחת, אקזמה איננה נגרמת מחוסר היגיינה וגם לא מחריפה בשל כך. למעשה, לעתים ההפך הוא הנכון! שטיפה תדירה של העור מורידה ממנו את השכבות הטבעיות המגינות עליו ומייבשת אותו וכך הופכת אותו לרגיש הרבה יותר. הדבר נכון גם לגבי שימוש תדיר בסבונים וככל שהסבון מרוכז יותר, כך הוא עלול לגרום להחמרה של המצב.

טיפול טבעי
חשוב לדעת שגם לאקזמה ישנם סוגים שונים של טיפולים טבעיים שכוללים בין היתר שינויים בתזונה על ידי הימנעות ממזונות מסוימים שגורמים להתקפים או מחמירים אותם. את המזונות האלו ניתן לבודד על ידי שיטת האלימינציה. ברפואה הטבעית המודרנית עושים בו שימוש בבעיות עור בשל ההשפעה האנטי-מיקרוביאלית של צמח זה והשפעה האנטי דלקתית שמסייעת למערך עצום של פגמים בעור, כמו גם מרכיב אנטי אייג’ינג, שכן כל מצב דלקתי עשוי לתרום להזדקנות.

כמו כן, חשוב לציין כי ישנם תוספי תזונה ייעודיים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדים

תגיות משוייכות:

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך