כאבי מחזור חזקים וההתמודדות עימם

כאבים חדים ועוויתות בבטן התחתונה ו/או בגב התחתון שגורמים לתחושת בחילה, חולשה ומצב רוח ירוד במשך כמה ימים. כל חודש.

90% מהנשים סובלות מתופעות שונות של כאבי מחזור חזקים, אצל כל אחת התסמינים שונים והעוצמות נעות על טווח שבין חוסר נוחות ועד חוסר יכולת לתפקד ולהמשיך בשגרה. מה שבטוח, מדובר בתופעה לא נעימה, בלשון המעטה.

מדוע יש כאבי מחזור חזקים?

בזמן הווסת החודשית שרירי הרחם נמצאים בפעילות מוגברת ומתכווצים לעתים תכופות, וההתכווצויות הן המקור הראשי לעוויתות והכאבים המוכרים שמרבית הנשים נאלצות להתמודד איתן מדי חודש. בנוסף, בתקופת הווסת יש ייצור עודף של הורמון הפרוסטגלנדין, שגורם להגברה של דלקתיות ושל רמות הכאב. אצל רוב הנשים, גם אם מדובר בכאבים קשים, האפשרות לנוח בבית ולחדול מכל הפעילויות השגרתיות היא כמעט בלתי אפשרית. פתרון כמו נטילת משככי כאבים יכול לסייע להקלה על הסימפטומים (אם כי יש פעמים שגם משככי כאבים לא עוזרים לכאבי מחזור חזקים), אך בפועל הם אינם פותרים את הבעיה לטווח הארוך וכמובן שאינם יכולים להבטיח שכאבי המחזור ייעלמו או יפחתו בזמן הווסת הבאה, זו שאחריה וכו’. שימוש בצמחי מרפא יכול להיות אפקטיבי ובטוח עבור הקלה על כאבי מחזור ועוויתות, הרגעה והורדת ייצור פרוסטגלנדין, ובחלק מהפעמים גם לעזור למניעה או צמצום תופעות הלוואי בטווח הרחוק.

מה עושים?

מעבר לנוגדי הכאבים הידועים ברפואה הקונבנציונלית, ידוע כי מינרל המגנזיום ניחן ביכולת שחרור כיווצים לא רצוניים של השרירים, ממש כמו אלו שקורים ברחם בזמן הווסת החודשית ולמעלה גורמים לכאבי המחזור. הגברה של צריכת מגנזיום במזון עשויה לסייע בצמצום והקלה על כאבי המחזור בטווח הארוך. שקדים, פולי סויה, דגנים מלאים, ירקות ירוקים, תפוחים ושיבולת שועל הם דוגמאות למזונות עשירים במגנזיום. כמו כן ישנם תוספי תזונה ייעודים שונים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

מבוגרים

תגיות משוייכות:

כאבי מחזור

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך