משלוח עם שליח עד הבית חינם בהזמנה מעל 225 ש”ח

משלוח עד הבית חינם מעל 225 ש”ח

לוגו מודגש11
לוגו מודגש11

הכירי את מוצרי ד"ר קיי

אולצ'יק, בדיוק מה שאת צריכה!

כל מה שרצית לדעת על אפטות בפה

סובלים מאפטות? כאן תוכלו להבין מהן, למה הן מופיעות וכיצד ניתן להתמודד איתן!

מה זה בכלל אפטה?

האפטה ידועה גם בשמות פצע ויטמינים או פצע לבן בפה. מדובר על פצע פתוח בצבע לבן בפה והוא בדרך כלל נראה שלפוחיתי וכמעט תמיד כואב. יחד עםזאת חשוב לציין, שהאפטות אינם מדבקות. לאפטות יכולים להיות גורמים רבים, עליהם נרחיב בהמשך, והן בדרך כלל נשארות למשך ימים ספורים ובזמן זה הן מקשות על האכילה והשתייה ולכן הן גורמות לסבל רב.

גורמים נפוצים

לא סתם זכו האפטות לכינוי פצעי ויטמינים. זאת, משום שמחסור בוויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו מסוימים גורמים להתפתחותן. כמו כן, ישנו גם הגורם הפתולוגי כדוגמת מחלת הצליאק או הקרוהן, בכצ’ט, קוליטיס ועוד מחלות כרוניות יכולות גם כן להשפיע על תדירות הופעת האפטות. גורם נפוץ נוסף הוא פציעה ברירית הפה, שמתפתחת לאפטה, כמו במקרים שבהם נושכים את החלק הפנימי של הלחי או השפה, כאשר עוברים טיפול אורתודנטי וכדומה. כמו כן, לעתים כאשר מערכת החיסון ירידה, הן עלולות להופיע גם כן.

הגורם הוויראלי

אמנם האפטות מוכרות לרובנו במצבים יום יומיים, היות שהן שכיחות מאוד, אבל הן גם מוכרות במיוחד בשל היותן אחד התסמינים הבולטים של מחלת הפה והגפיים. מחלה זו, שכוללת בין היתר אפטות מרובות בחלל הפה ופצעים נוספים גם בגרון, גורמת לקושי רב באכילה ושתייה ולכן החולים במחלה מחפשים אחר כל פתרון טיפול אפשרי כדי למנוע מצב של התייבשות או תת תזונה.

חשוב לציין, שבעוד שהאפטות עצמן אינן מדבקות כלל, מחלת הפה והגפיים מדבקת מאוד!

הטיפול הקונבנציונלי

לרפואה הקונבנציונלית אין תרופה כנגד אפטות. יחד עם זאת, ניתן להשתמש במשככי כאבים מסוגים שונים כדי להקל על הכאב ולשפר את היכולת לאכול, לשתות ואף לדבר. כמו כן, ניתן גם להשתמש במשחות מאלחשות ייעודיות לחלל הפה לאותה המטרה.

הטיפול האלטרנטיבי

כמו במקרים רבים אחרים, כאשר לרפואה הקונבנציונלית אין מענה לבעיות כאלו ואחרות, לרפואה האלטרנטיבית יש דרכים לעזור והדבר נכון גם לגבי אפטות. אחת הדוגמאות הידועות ביותר היא שתייה של חלב עיזים. הבעיה היא, שכדי לטפל באפטות באופן יעיל יותר על החלב להיות טרי ולהגיע ישירות מהעטין ואז החלב אינו מפוסטר וישנה חשיפה לחיידקים אחרים. כמו כן, ניתן גם לגרגר מי מלח. במידה ומדובר על בעיה חוזרת, מומלץ לפנות לפתרונות שיש לרפואה האלטרנטיבית להציע.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

  • אולציק

    אולצ’יק

    65.00
    מידע נוסף

מחלת הפה והגפיים

הכירי את מוצרי ד”ר קיי אולצ’יק, בדיוק מה שאת צריכה! לפרטים מהי מחלת פה מהגפיים? במי היא פוגעת? מהם התסמינים? האם היא מסוכנת? וכיצד ניתן לטפל בה? כל מה שצריך…

אפטות- פצעים בחלל הפה

הכירי את מוצרי ד”ר קיי אולצ’יק, בדיוק מה שאת צריכה! לפרטים סובלים מאפטות? כאן תוכלו להבין מהן, למה הן מופיעות וכיצד ניתן להתמודד איתן!   מהי אפטה?אפטה היא כיב, פצע…

טיפול טבעי באפטות

הכירי את מוצרי ד”ר קיי אולצ’יק, בדיוק מה שאת צריכה! לפרטים כל מי שסובל מאפטות יכול להבין כמה סבל הן יכולות להסב. כאן נסביר על דרכים טבעיות להתמודדות איתן. קצת…

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
X

נשות מקצוע

נשות מקצוע מתחום ההריון והלידה יכולות להנות ממוצרי ד"ר קיי ייעודיים ומקצועיים למרחב הלידה.

הרשמה לנשות מקצוע

נשות מקצוע מתחום ההריון והלידה יכולות להנות ממוצרי ד"ר קיי ייעודיים ומקצועיים למרחב הלידה.