מערכת החיסון

4 דברים שאתם פשוט חייבים לדעת על מערכת החיסון

מערכת החיסון היא אחת המערכות החשובות בגופנו. כאן תוכלו ללמוד עליה את 4 הדברים החשובים ביותר!

1. המטרה ודרכי הפעולה של מערכת החיסון

מערכת החיסון נועדה לשמור על הגוף שלנו מפני כל מה שעלול להזיק לגופנו, כאשר הכוונה היא בעיקר לחיידקים ווירוסים. בכל פעם שחודר לגוף גורם זר כלשהו, המערכת החיסונית נכנסת לפעולה ושולחת את כדוריות הדם הלבנות להילחם בגורם זר זה ולהשבית או לסלק אותו.

2. בניית מערכת החיסון

המערכת החיסונית שלנו נבנית עם השנים, למעשה, כבר מתקופת היותנו עוברים. בכל פעם שהגוף נחשף לגורם זר כזה או אחר, המערכת החיסונית לומדת כיצד להתמודד אתו וכשהגוף ייחשף שוב לאותו גורם זר, היא תוכל להתמודד אתו ביתר קלות. זוהי הסיבה לכך שיש מחלות, בהן ניתן לחלות רק פעם אחת בחיים ולאחר מכן הגוף מחוסן מפניהן למשך שארית החיים. כמובן, לעומת מחלות אלו, ישנם חיידקים ונגיפים, אשר מייצרים מוטציות ולכן מערכת החיסון נאלצת להתמודד אתם מחדש בכל פעם שהיא נחשפת אליהם.

3. החלשת המערכת

למרות הרצון הוא לשמור על מערכת חזקה, לעתים אנו פוגעים בה ומחלישים אותה. לעתים זה נעשה שלא במתכוון ולעתים אף לא בידיעתנו. לכן חשוב שנדע אילו גורמים מחלישים את מערכת החיסון. אם כן, ישנם גורמים רבים, המחלישים את מערכת החיסון כדוגמת: מחלות כרוניות או רגילות, טיפולים כימותרפיים או שימוש בתרופות שזו אחת מתופעות הלוואי שלהן, תזונה לקויה ועוד. חשוב לדעת, לגיל הכרונולוגי שלנו יש גם כן השפעה רבה על מערכת החיסון שלנו. כאשר מדובר לדוגמה על תינוקות וילדים, ככל שהם צעירים יותר, כך מערכת החיסון שלהם הספיקה להיחשף לפחות חיידקים ונגיפים ולכן היא חלשה יותר. כמו כן, כאשר מדובר על מבוגרים, ככל שהאדם מבוגר יותר, כך מערכת החיסון שלו נחלשת.

4. חיזוק המערכת

היות שהמערכת החיסונית שלנו נתונה לשינויים רבים וגורמים רבים יכולים להשפיע עליה ולהחליש אותה, חשוב לדעת גם כיצד ניתן לחזק אותה. אם כן, ישנם דרכים טבעיות לחיזוק מערכת החיסון וזאת על ידי צריכה של צמחי מרפא שונים וכן בדרכים ביתיות על ידי צריכה של מזונות הידועים כמחזקים את המערכת החיסונית כדוגמת גרעיני דלעת, עלים ירוקים, מזונות עשירים בוויטמין C כדוגמת פירות הדר למיניהם ופלפלים אדומים, ירקות כתומים ועוד.

לסיכום

למערכת החיסונית שלנו יש השפעה מכרעת על בריאותנו ועל איכות חיינו. כמו כן, היא נתונה לשינויים בכל עת, בין אם עקב מחלה, שינויים בתזונה או צריכת תרופות וכדומה. היות שכך, חשוב מאוד לפתח אותה, לשמור עליה ולחזק אותה באופן שוטף. ישנן דרכים שונות, בהן ניתן לחזק את המערכת החיסונית ובהחלט מומלץ לבחור את הדרכים המתאימות ולהתמיד בהן!

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

 

קטגוריות משוייכות:

ילדיםמבוגרים

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך