נוזלים באוזניים וטיפול טבעי בנוזלים באוזניים

הצטברות של נוזלים באוזניים היא שכיחה מאוד וכאן נסביר כיצד ניתן להתמודד איתה באופן טבעי!

למה זה קורה?

הגורמים העיקריים להצטברות נוזלים באוזניים הם חוסר בשלות של האוזניים, לכן זה גם נפוץ בעיקר בקרב ילדים, והצטברות של ליחה ונזלת באף, בסינוסים ובאוזניים עצמן. הצטברות זו – של ליחה ונזלת מופיעה בעיקר בשלבי השיא של הצטננות או אלרגיה שבאה לידי ביטוי בדרכי הנשימה העליונות.

איך מזהים?

היות שנוזלים באוזניים היא בעיה של ילדים בעיקר, הדרך הטובה ביותר לזהות את קיומו של מצב זה היא על ידי שימת לב לשינוי שחל בילד הכוונה היא לכך, שההורה חש שהילד לא שומע טוב כבעבר ונראה כמתעלם כשמדברים אליו או מבקש לחזור על הדברים באופן תדיר. במידה וזה קורה בסמוך לצינון או נזלת אלרגית, זהו סימן טוב אף יותר.

שינויים תזונתיים

ישנם מזונות מעוררי ליחה ולעומתם יש מזונות מייבשי ליחה. לכן שינויים תזונתיים יכולים לעשות הבדל גדול בכל הנוגע לנוזלים באוזניים. לדוגמה בננות, בוטנים ומוצרי חלב למיניהם ידועים כמעוררי ליחה ולכן מומלץ למי שסובל מליחה ומנוזלים באוזניים להימנע מהם. לעומת זאת, סלרי, גריסי פנינה, לימון, תפוחים ירוקים, דגנים מלאים ועוד, ידועים כמזונות מייבשי ליחה ולכן מומלץ לצרוך אותם יותר.

דיקור

הדיקור הסיני ידוע ביכולות שלו לחיזוק מערכת החיסון וייבוש הנוזלים המצטברים באיברי הפנים ובעיקר באף ובאוזניים. חשוב לציין, שבעוד שמדובר על טיפול מהיר ולא כואב, לא תמיד הוא מתאים לילדים ובמידה ואכן מדובר בטיפול בילדים, מומלץ לבדוק את המוכנות של הילד לקבל טיפול זה. אפשרות נוספת היא לעשות את טיפול הדיקור להורה ודרכו לעזור לילד. אפשרות זו מתאימה בעיקר לילדים צעירים במיוחד.

טיפול במגע

הרי כבר ידוע, שטיפולים במגע יכולים לרפא כמעט כל מכאוב והדבר נכון גם לגבי נוזלים באוזניים. אם כן, ניתן לבצע טיפול של רפלקסולוגיה- עיסוי של כפות הרגליים, או סו-ג’וק- עיסוי של כפות הידיים. לפי שתי גישות אלו, כפות הידיים וכפות הרגליים הן מראה של כל הגוף ולכן על ידי טיפול בהן ניתן לטפל בשאר איברי הגוף באמצעות עיסוי של נקודות לחיצה ייעודיות.

לבסוף, יש לציין כי יש גם תוספי תזונה ייעודיים.

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדיםלכל המשפחה

תגיות משוייכות:

נוזלים באוזניים

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך