טחורים בהריון וטיפול טבעי בהם

טחורים שגורמים לסבל רב הם בעיה נפוצה מאוד ושכיחה מאד בתקופת ההיריון ולאחר הלידה. למה זה קורה ואיך ניתן לטפל בהם באופן טבעי? כל התשובות בהמשך!

מהם טחורים?
רבים לא יודעים זאת, אבל הטחורים הינם למעשה כלי דם שנמצאים בחלקו התחתון של המעי הגס, בסמוך לפי הטבעת, ולכלי דם אלו תפקיד חשוב- לעזור לנו בשליטה על היציאות שלנו ולדעת להפריד בין סוגי היציאות: מוצק, נוזל וגז.

אז מה הבעיה?
אם לכולנו יש את כלי הדם באופן טבעי ולאורך כל חיינו, מה גורם לנו לסבול מהם? ובכן, ישנם מקרים, בהם כלי דם אלו מתרחבים, נמתחים וצונחים ובעקבות תופעות אלו עלולות להיווצר דלקות ואף קרעים קטנים והם אלו שיוצרים את אי הנוחות והכאב ומכונים טחורים.

איך מזהים?
הסימן הראשון, בדרך כלל, לבעיות בטחורים הוא דימום טרי לאחר יציאה. כמו כן, ישנם סימנים נוספים כדוגמת כאב, גירוי וגרד סביב פי הטבעת, בליטה או נפיחות סביב פי הטבעת ואף דליפה של צואה. חשוב לציין, שישנם סוגים שונים של בעיות בטחורים. החל מטחורים פנימיים, שאינם מורגשים בדרך כלל, דרך טחורים שיוצאים בזמן יציאה וצריך להכניס אותם בחזרה ועד לטחורים שלא ניתן להחזירם.

למה זה נפוץ בהריון?
כדי שנוכל להבין מדוע בעיית הטחורים נפוצה מאוד בזמן הריון, חשוב להבין מהם הגורמים העיקריים לטחורים ומדוע הם נפוצים דווקא בזמן היריון. אם כן, בעיות בטחורים נגרמות בראש ובראשונה בשל מאמץ בזמן יציאה, בעת עצירות. עצירות יכולה להיגרם מתזונה לא נכונה, חוסר פעילות גופנים וכן בשל צריכת תוסף ברזל שאינו מתאים, במקרה כזה יש להחליף את סוג תוסף הברזל שנוטלים. סיבות נוספות לטחורים הן סטרס, לחץ תוך בטני כמו במקרים של הקאות ועודף משקל. כאמור, גורמים אלו נכונים באופן כללי. אבל בזמן ההיריון הם מצטרפים האחד לשני וכך הסיכוי לסבול מהטחורים עולה משמעותית.

חשיבות הטיפול הטבעי
בזמן ההיריון, חשוב לנו לשמור על עצמנו יותר מתמיד והדבר נכון גם לגבי נטילת תרופות שעלולות להגיע גם אל העובר ולהשפיע עליו באופן כזה או אחר. זוהי הסיבה לכך, שנשים בהיריון יפנו בדרך כלל לקבלת חוות דעת רפואית והמלצה לטיפול (והדבר בהחלט חשוב) ובו זמנית, ינסו גם טיפולים טבעיים שמתאימים גם לתקופה רגישה זו.

אפשרות לטיפול טבעי
היות שהטחורים נמצאים בסמוך לפי הטבעת ומושפעים מאוד על ידי היציאות שלנו, המושפעות באופן ישיר מהתזונה שלנו, מומלץ לטפל בטחורים באמצעות שינוי תזונתי ונטילה של תוספי תזונה מתאימים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.

בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

הנקההריון ולידהמבוגרים

תגיות משוייכות:

טחורים

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך