דיקור – להשראת לידה

השראת לידה היא מצב בו צריך להפעיל מניפולציה על הגוף של האישה ההרה על מנת להתחיל לידה.

דיקור או רפלקסולוגיה? איך בוחרים? כשאישה מגיעה אליי להשראת לידה זה יכול לנבוע מאין ספור סיבות. לפי הסיבה שהיא הגיעה אליי אתאים לה את סוג הטיפול. יולדת שמשתפת אותי שנמאס לה כבר, כבד לה, אין לה כוח לסחוב עוד את הבטן הגדולה אני מבינה אותה ובוחרת לעשות לה טיפול זירוז טבעי באמצעות רפלקסולוגיה, עיסויים או דמיון מודרך. שהם כלים עדינים יותר. דיקור הוא למעשה פעולה חודרנית, זאת אומרת שהמחט חודרת אל תוך הגוף. אני מדקרת רק כשיש אינדיקציה רפואית בלבד, כמו מיעוט מי שפיר, חשש מעובר גדול או קטן מדי, לחץ דם גבוה וחשד לרעלת וסיבות נוספות.

השראת לידה באמצעות דיקור מתחלקת לשניים

  • אינדיקיישן – השראת לידה מ 0, כשאין גלים, פתיחה, צוואר ארוך וסגור.
  • אוגמניטשיין – הלידה התחילה אך היא נתקעת מסיבות שונות ורוצים להמשיך בתהליך הלידה.

אז קודם כל צריך רוגע ולכן הנקודות הראשונות שאני מדקרת הן לרוגע כמו בעין השלישית ועוד כמה נקודות, כי כולנו הרי יודעות שבשביל לידה הרוגע חייב להיכנס לתמונה. אני מכוונת את הטיפול למצב של קבלת הלידה, פרידה מהריון והשלמה עם מה שקורה כרגע בגופה. לפעמים כשמתעכבת לידה אנחנו נרצה לבדוק האם היולדת מוכנה להיפרד מההיריון ולעבור לשלב הבא בחייה. לאחר שאני מבחינה כי היולדת נמצאת נינוחה אל מול התהליך אני מתחילה לדקר בשאר הנקודות שמעוררות את הגוף להשראת לידה. נקודות שידועות כמורידות תינוק למטה, שמעוררות את הגלים להגיע. אלו נקודות שרק בזמן לידה משתמשים בהן ואסורות לדיקור בהריון. הנקודות האלה נמצאות בכתפיים, ברגליים ואם היא יכולה לשכב על הצד אז גם בגב. הגוף הוא כמובן לא מכונה ואין כאן כפתור הפעלה, זה תהליך ויש לכבד את הזמן שהוא לוקח. הזמן תלוי בבשלות הגוף והמיינד להיכנס לתהליך של לידה.

איך אני אוהבת לראות את הנקודה בה נשים נרגעות קצת אחרי תחילת טיפול. ואז אני יכולה פשוט לצלול איתן לתוך הנקודות הפיזיות, כי כשהן רגועות אז משהו נפתח אצלן והן יכולות לקבל ולהכיל את הלידה ואפשר לראות שאפילו תוך כדי הטיפול הן מתחילות להרגיש שינוי, להרגיש התעצמות של הגלים, תינוק יורד למטה ואז יש איזשהו לחץ שונה מרגיל. יש גם נשים שהטיפול מכניס לתהליך יותר איטי, כמו רק הירגעות, או שפתאום הברקסטונים נרגעים ונעלמים (אני קוראת לזה השקט שליפני הסערה). אך תוך יום יומיים הן יולדות תינוק מושלם.

דיקור הוא כלי חשוב שקיבלנו ובשדה הלידה מקבל משמעות גדולה. ניתן לשלב בהשראת לידה כלים נוספים כמו שימוש בתמציות צמחים שאני מאוד אוהבת את ההשפעה שלהם. הלוואי ונמשיך לחוות לידות בשיא העוצמה והרכות שכל אישה מביאה איתה.

ושתהיה הנאה רבה בדרך,
דיקלה שייבין – דולה ליווי הריון ולידה.
052-5954640
רפלקסולוגית ומדקרת

קטגוריות משוייכות:

הריון ולידה

תגיות משוייכות:

דיקור

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך