חשיבות של מנוחה לאחר לידה

אחרי לידה את עומדת להכיר מקרוב מערך שלם של עצות וטיפים.

הקרובים אלינו (וגם אלה שלא) תמיד רוצים להקל ולייעץ כדי שחלילה לא תשכחי מה חשוב, מה לא חשוב, מה צריך לעשות ומה ממש אסור לעשות, וכמספר היועצים – מספר הדעות.

שנעשה סדר?

אחרי לידה, הדבר הכי חשוב אחרי הבייבי החדש זו את. הנוחות שלך, התזונה שלך, ההחלמה שלך, המנוחה שלך. בשבועות הראשונים שלאחר הלידה, סדר היום ייקבע על פי הלו”ז של הבייבי החדש, שהוא שונה, בלשון המעטה, מזה שאת רגילה אליו: תינוק ממוצע מתעורר לרוב כל שלוש שעות, וכל עוד הוא ער הוא זקוק ליחס, טיפול, האכלה, החלפה, חום ואהבה, מה שאומר שהלילות וזמן השינה שלך עומדים להתקצר ושינה של 8 שעות ברצף כנראה תהפוך לאירוע נדיר בשבועות אלה. התשישות המלווה את השבועות הראשונים משפיעה על כל גורם פיזי או נפשי בך, ולכן כדאי שתהיי פנויה לטיפול בתינוק ובעצמך.

כמה עצות מאיתנו

  1. בשבועות הראשונים, מומלץ שתשחררי את עצמך, עד כמה שניתן, מכל אחריות שהיא לא את או התינוק. זה הזמן לגייס עזרה מכל סוג שהוא – הורים, בן/בת זוג, חברים וחברות וכל מי שרק יכול למלא עבורך את המשימות היומיומיות ולהשאיר אותך פנויה לטיפול בבייבי שלך ובעצמך.
  2. כשהבייבי ישן – את נחה! ולא, זו לא סתם סיסמה. כל רגע שבו התינוק ישן ואת לא דואגת לעצמך הוא רגע מבוזבז. יש המחמירים ואומרים שכדאי שתישני כשהוא ישן, אבל ההמלצה שלנו היא לעשות כל פעולה שתהיה נעימה עבורך ותטען אותך באנרגיות: קריאת ספר, אמבטיה טובה או צפייה בטלוויזיה הן כמובן חלק ממנוחה שתעשה לך רק טוב. מה שלא תבחרי לעשות, העיקר שתקדישי את הזמן הזה לעצמך.
  3. הצבת מיטת התינוק ליד המיטה שלך תחסוך לך הליכה מיותרת בלילה. מדובר בדקות שמצטברות לעוד זמן שינה יקר.
  4. ביקורים הם דבר נחמד ונעים, אבל ראי עצמך משוחררת מתפקיד המארחת או המבדרת: האורחים שלך יסתדרו מצוין בעצמם, ואם בזמן שהם מגיעים תכננת לנוח או שהבייבי בדיוק התעורר וזקוק לך – תהיי בטוחה שהאורחים יסלחו לך.
  5. צאי החוצה לכמה דקות בכל יום. הגוף שלך יודה לך שאת מחזיקה אותו בתנועה, והנפש תודה לך על התזכורת שיש חיים ועולם שלם בחוץ.
  6. אחרי שבועיים-שלושה, אפשר להתחיל לנסות הזנה מבקבוק. ברגע שהתינוק יתרגל לבקבוק, לא תהיי היחידה שצריכה להאכיל אותו ותוכלי להתחלק במשימה, מה שאומר – יותר שעות שינה!

מאמרים נוספים בנושאי הריון ולידה את יכולה למצוא כאן זכרי: הצרכים שלך במקום הראשון. גם אם זה לא תואם את ספר החוקים הלא-כתוב של טיפול בתינוק חדש ושגרה של אחרי לידה – את כרגע ילדת תינוק. כנראה שאת יודעת מה את עושה.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

הריון ולידה

תגיות משוייכות:

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך