שליח עד הבית חינם בהזמנות מעל 149 ש"ח
נשמח להיות בקשר בצ'אט או בטלפון 077-3310210 בשעות הפעילות 8:00-17:00
שליח עד הבית חינם בהזמנות מעל 149 ש"ח
נשמח להיות בקשר בצ'אט או בטלפון 077-3310210 בשעות הפעילות 8:00-17:00

מתי מופיעה נזלת שקופה ומדוע? כיצד מטפלים בה? כל התשובות בהמשך!

מספר עובדות חשובות על נזלת

רירית האף שלנו מייצרת באופן טבעי הפרשה, אבל לעתים היא מתגברת ואז אנו מבחינים בנזלת וחשים את תחושת הגודש באף. לנזלת יש שלושה צבעים עיקריים: שקוף, צהוב וירוק. לצבעים האלו יש משמעות וההבדל העיקרי הוא בין הנזלת השקופה לבין הנזלת הצבעונית.

מה אומר הצבע?

כאמור, ההבדל העיקרי הוא בין הנזלת השקופה לבין זו הצבעונית. בעוד שהנזלת הירוקה והצהובה מצביעות על נוכחות של חיידקים, הנזלת השקופה בדרך כלל לא מעידה על בעיה כלשהי. הבדל נוסף בין הצבעים הוא הסמיכות של הנזלת, כאשר הנזלת השקופה היא בדרך כלל נוזלית יותר מזו הצבעונית.

סיבות להופעת הנזלת השקופה

ישנן שתי סיבות עיקריות להופעת נזלת שקופה. הראשונה היא כתוצאה מאלרגיה שבאה לידי ביטוי ברירית האף והשנייה היא התפתחות ראשונית של מחלה. פעמים רבות אנו מבחינים בנזלת שקופה בסמיכות להופעת תסמינים אחרים של מחלה כדוגמת התעטשויות, שיעול, כאבי גרון וכדומה.

הבעיה

טיפול טבעי בנזלת שקופה

למרות שהנזלת השקופה אינה מסוכנת ואף לא מצביעה בהכרח על מחלה כלשהי, היא עדיין מהווה מטרד. זאת, בעיקר משום שהיא מקשה על הנשימה והיא דורשת קינוח תדיר מאוד של האף. כמו כן, היא גם עלולה להקשות על השינה ומיותר לציין, שהיא גם מקשה על הגייה נכונה בדיבור והיא גם מאוד לא אסטטית.

אז מה אפשר לעשות?

אחד הפתרונות המקובלים הוא שימוש בתרסיסים שונים למניעת גודש באף או מי מלח בשביל ילדים. חשוב לדעת ששימוש ממושך ותדיר בהם עלול ליצור גירוי יתר של רירית האף ובכך אף להחמיר את המצב. בגזרה הטבעית קיימים תוספי תזונה ייעודיים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה. בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

לקוחות יקרים!
   במיוחד לעת הזו שירות המשלוחים עד הבית עובד כרגיל
עד 3 ימי עסקים – חינם בהזמנה מעל 149 ש"ח
ומסובסד בהזמנה מתחת ל-149 ש"ח.

בריאות שלימה,
ד"ר קיי ישראל בע"מ

שינוי גודל גופנים
ניגודיות