נזלת צבעונית וטיפול טבעי בנזלת צבעונית

סובלים מנזלת ירוקה או צהובה? בואו להבין מה זה אומר וכיצד ניתן לטפל בה!

הנזלת היא הפרשה מוגברת מרירית האף ויש לה שלושה צבעים עיקריים: צהוב, ירוק או שקוף. תאמינו או לא, אבל לצבעים אלו יש משמעות. אמנם רירית האף מפרישה הפרשות באופן קבוע, אבל לעתים ההפרשה היא מוגברת ואז אנו מתחילים לחוש בחוסר הנוחות המתלווה אליה. כאמור, לצבע של ההפרשה יש משמעות וההבדל העיקרי הוא בין הנזלת השקופה לבין הנזלת הצהובה או הירוקה. הנזלת השקופה היא ההפרשה הרגילה, רק בצורה מוגברת והיא בדרך כלל מגיעה כתוצאה מאלרגיות. לעומת זאת, הנזלת הירוקה והצהובה מהוות סממן להימצאות חיידקים. היות שהנזלת הצבעונית היא בדרך כלל סימן להימצאות חיידקים לרוב היא לא הסממן היחיד ובדרך כלל מתלוות אליה תופעות כדוגמת שיעול, כאב גרון, חום, התעטשויות וכדומה. גם הנזלת עצמה, כשהיא צבעונית, היא סמיכה יותר ולכן היא מקשה על הנשימה ולעתים אף על אכילה ושתייה, משום שהסובל ממנה נדרש לנשום מהפה והדבר לא מתאפשר לו כשהפה סגור.

האם צריך לרוץ לרופא?

הנזלת עצמה איננה מסוכנת, גם אם היא מצביעה על נוכחות של חיידקים. בנוסף, היא בדרך כלל עוברת בתוך ימים ספורים וגורמת רק לאי נוחות. יחד עם זאת, במידה ומופיעים תסמינים נוספים כדוגמת חום גבוה, חולשה וכדומה ונמשכת זמן רב, מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה.

למה לטפל?

אמנם הנזלת, גם אם היא צבעונית, היא לא מסוכנת, אבל היא מאוד מטרידה ומאוד מקשה על התפקוד השוטף של הסובלים ממנה. למרות שהיא אמורה לעבור מעצמה בתוך זמן לא ארוך, מומלץ לטפל ולא כדי לשפר את איכות החיים.

הטיפול המומלץ

בעוד שבדרך כלל ההמלצה היא להשתמש בתרסיסי אף שונים חשוב לזכור, שתרסיסים אלו ואף שימוש במי מלח אצל ילדים, מגרים את האף ושימוש תדיר וממושך בהם עלול אף להחמיר את המצב. ניתן גם לעשות שימוש בתוספי תזונה ייעודיים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד

קטגוריות משוייכות:

ילדיםלכל המשפחה

תגיות משוייכות:

נזלת צבעונית

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך