שליח עד הבית חינם בהזמנות מעל 149 ש"ח
נשמח להיות בקשר בצ'אט או בטלפון 077-3310210 בשעות הפעילות 8:00-17:00
שליח עד הבית חינם בהזמנות מעל 149 ש"ח
נשמח להיות בקשר בצ'אט או בטלפון 077-3310210 בשעות הפעילות 8:00-17:00

השיעול, בין אם הוא יבש ובין אם הוא ליחתי, הוא מטריד מאוד וכאן נסביר כיצד ניתן לטפל בו באופן טבעי.

שיעול – הצד החיובי

לשיעול, מטריד ככל שיהיה, יש מטרה והיא חשובה מאוד. למעשה, בלי פעולת השיעול לא היינו מצליחים לשרוד הרבה מעבר לשנת חיינו הראשונה ואפילו סביר מאוד להניח, שלא היינו זוכים לחיות מעבר לחודשים ספורים! מטרת השיעול היא לנקות את איברי הנשימה הגדולים, הריאות בעיקר, מגורמים מפריעים ובכך הוא מאפשר לנו להמשיך לנשום לאורך כל חיינו, פרט להפרעות הקטנות – השיעולים. יחד עם זאת, למרות התפקיד החשוב של השיעול, אין ספק הרי, שכולנו היינו מעדיפים להרגיע את השיעול מהר ככל האפשר ולחזור לנשימה שגרתית.

סוגי שיעול

כעיקרון, ישנם שני סוגים עיקריים של שיעול: שיעול יבש ושיעול ליחתי. בשיעול היבש ישנה תחושה של כאב או גירוי בגרון, שהיא לא נקודתית, אלא נמשכת לאורך כל הזמן ובמהלך השיעול עצמו אין פליטה של ליחה. בשיעול הליחתי לעומת זאת, יש תחושה של עומס באיזור הריאות ובעזרת השיעול מתפנה הליחה שהצטברה. בדרך כלל, לאחר שיעול ליחתי יש תחושת הקלה ואילו לאחר השיעול היבש תחושת הכאב או הגירוי נשארת גם לאחר השיעול ולא נוצרת תחושת הקלה.

גורמים עיקריים לשיעול

היות שפעולת השיעול נועדה לסלק גורמים מפריעים מאיברי מערכת הנשימה הגדולים, זוהי הסיבה לשיעול. אבל הגורמים עצמם יכולים להיות שונים. לדוגמה, כאשר אדם בולע מזון או שתייה והם חודרים אל קנה הנשימה במקום לוושט, כאשר יש חשיפה לעשן או כשמדובר על אדם מעשן, כאשר ישנה מחלה שגורמת להצטברות של ליחה בריאות, נטילת תרופות מסוימות יכולה לגרום לשיעול כתופעת לוואי ועוד. כמו כן, ישנן מקרים, בהם השיעול מגיע ממקור רגשי ומהווה סימפטום של עומס.

התמודדות עם שיעול

חשוב להבחין בין שיעול יבש לשיעול ליחתי שכן הטיפול בו היא שונה.

ישנם מוצרים רבים בשוק לטיפול בשיעול, בין אם ליחתי ובין אם יבש. כן ישנם תוספי תזונה ייעודיים אותם ניתן לצרוך.

בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

לקוחות יקרים!
   במיוחד לעת הזו שירות המשלוחים עד הבית עובד כרגיל
עד 3 ימי עסקים – חינם בהזמנה מעל 149 ש"ח
ומסובסד בהזמנה מתחת ל-149 ש"ח.

בריאות שלימה,
ד"ר קיי ישראל בע"מ

שינוי גודל גופנים
ניגודיות