טיפול טבעי בשיעול

השיעול, בין אם הוא יבש ובין אם הוא ליחתי, הוא מטריד מאוד וכאן נסביר על טיפול טבעי בשיעול.

שיעול – הצד החיובי
לשיעול, מטריד ככל שיהיה, יש מטרה והיא חשובה מאוד. למעשה, בלי פעולת השיעול לא היינו מצליחים לשרוד הרבה מעבר לשנת חיינו הראשונה ואפילו סביר מאוד להניח, שלא היינו זוכים לחיות מעבר לחודשים ספורים! מטרת השיעול היא לנקות את איברי הנשימה הגדולים, הריאות בעיקר, מגורמים מפריעים ובכך הוא מאפשר לנו להמשיך לנשום לאורך כל חיינו, פרט להפרעות הקטנות – השיעולים. יחד עם זאת, למרות התפקיד החשוב של השיעול, אין ספק הרי, שכולנו היינו מעדיפים להרגיע את השיעול מהר ככל האפשר ולחזור לנשימה שגרתית.

סוגי שיעול
כעיקרון, ישנם שני סוגים עיקריים של שיעול: שיעול יבש ושיעול ליחתי. בשיעול היבש ישנה תחושה של כאב או גירוי בגרון, שהיא לא נקודתית, אלא נמשכת לאורך כל הזמן ובמהלך השיעול עצמו אין פליטה של ליחה. בשיעול הליחתי לעומת זאת, יש תחושה של עומס באזור הריאות ובעזרת השיעול מתפנה הליחה שהצטברה. בדרך כלל, לאחר שיעול ליחתי יש תחושת הקלה ואילו לאחר השיעול היבש תחושת הכאב או הגירוי נשארת גם לאחר השיעול ולא נוצרת תחושת הקלה.

גורמים עיקריים לשיעול
היות שפעולת השיעול נועדה לסלק גורמים מפריעים מאיברי מערכת הנשימה הגדולים, זוהי הסיבה לשיעול. אבל הגורמים עצמם יכולים להיות שונים. לדוגמה, כאשר אדם בולע מזון או שתייה והם חודרים אל קנה הנשימה במקום לוושט, כאשר יש חשיפה לעשן או כשמדובר על אדם מעשן, כאשר ישנה מחלה שגורמת להצטברות של ליחה בריאות, נטילת תרופות מסוימות יכולה לגרום לשיעול כתופעת לוואי ועוד. כמו כן, ישנן מקרים, בהם השיעול מגיע ממקור רגשי ומהווה סימפטום של עומס.

התמודדות עם שיעול – טיפול טבעי בשיעול

חשוב להבחין בין שיעול יבש לשיעול ליחתי שכן הטיפול בו היא שונה. ישנם מוצרים רבים בשוק לטיפול בשיעול, בין אם ליחתי ובין אם יבש. כן ישנם תוספי תזונה ייעודיים אותם ניתן לצרוך.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדיםלכל המשפחה

תגיות משוייכות:

שיעול וליחה

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך