כאבי גרון וטיפול טבעי בכאבי גרון

כאבי גרון יכולים לגרום לסבל רב, אבל הבשורה הטובה היא, שבהחלט אפשר לטפל בהם! כאן נסביר על הדרכים לטפל ולהקל על כאבי גרון באופן טבעי

מעט על כאבי גרון

כאבי גרון יכולים לנבוע מסיבות שונות, עליהן נרחיב בהמשך, והמקור שלהם יכול להיות במקומות שונים בגרון. לעתים ניתן לראות את מקור הכאב בבדיקה פשוטה אצל רופא המשפחה, ולעתים נדרשת בדיקה יותר נרחבת אצל מומחה אף, אוזן וגרון. כמו כן, לעתים כאב הגרון יכול להקרין גם לאזורים אחרים, בעיקר לאוזניים.

הקושי העיקרי

הקושי העיקרי עם כאבי גרון הוא שהכאב מופיע או מתעצם בזמן הבליעה ולעתים בזמן הדיבור. לכן כאבים אלו גורמים לקושי באכילה, שתייה, דיבור ואף בבליעת הרוק. כתוצאה מכך, אנשים ובעיקר ילדים, נוטים להמעיט באכילה ושתייה, מה שיוצר הרגשה כללית לא טובה.

גורמים נפוצים לכאבי גרון

הגורמים העיקריים והנפוצים ביותר לכאבי גרון הם בדרך כלל חיידקים מסוגים שונים. בדרך כלל מדובר על מחלות וירליות, שעוברות בתוך ימים ספורים כדוגמת נגיף השפעת ולעתים מדובר על חיידקים יותר אגרסיביים כדוגמת הסטרפטוקוקוס, שעלול להוביל לתופעות קשות ורציניות יותר. כמו כן, נשימה של אוויר יבש לאורך זמן רב יכולה לגרום לכאבים בגרון וכך גם לגבי גודש כרוני באף בשל הנשימה התמידית דרך הפה.

כאב חוזר

במידה ואתם נוטים לסבול מכאבי גרון באופן קבוע, מומלץ לבדוק לעומק מהו הגורם לכך ובמידת הצורך, אף לעשות בדיקה אצל מומחה אף, אוזן וגרון. יחד עם זאת, לעתים מדובר על מערכת חיסונית ירודה ורגישות לחיידקים ווירוסים, אלרגיות או תנאים סביבתיים ובמקרים אלו, לרפואה הקונבנציונלית, לרוב, אין פתרונות ייעודיים.

הפתרונות הטבעיים

לפעמים, הדברים הפשוטים שנמצאים אצלנו בבית יכולים להקל מאוד במצבים בריאותיים. לדוגמה, כפית דבש יכולה להקל על כאבי הגרון וכך גם לגבי גרגור של חומץ תפוחים או מי מלח. תה הקמומיל אמנם ידוע כמומלץ בכאבי בטן, אבל הוא עושה פלאים גם במקרים של כאבי גרון וכך גם מים חמים עם לימון, בלי חליטה, יכולים לעזור מאוד. בנוסף, ישנם גם תוספי תזונה ייעודיים.

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

לכל המשפחהמבוגרים

תגיות משוייכות:

כאב גרון

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך