כדי למנוע צינון – ככה מלבישים ילדים בחורף

למרות שהחורף בארץ הוא “לא באמת חורף”, טמפרטורת הגוף של ילדים שונה משלנו המבוגרים, ומה שעבורנו נעים ונוח יכול להיות קור של ממש עבורם. צינון הוא סיוט שלא נגמר. תחושת קור היא לא נעימה, לא נוחה ויש שחווים אותה כסבל. מעבר לעניין הנוחות, שמירה על חום גוף תקין היא חשובה והכרחית למערכת החיסונית ולבריאות ילדכם. לא סתם קוראים לזה לצינון – צינון: נזלת, ליחה, שיעול וחום נגרמים ברוב המקרים בגלל קור ממושך ואי שמירה על חום גוף תקין.

איך מונעים את הצינון הבא?

שמירה על חום גוף חיונית למערכת חיסונית חזקה ומצמצמת את הסיכון לחלות, ולכן חשוב להקפיד על מספר דברים:

תלבושת מתאימה- הלבישו אותם בשכבה אחת יותר ממה שאתם לובשים בעצמכם. “שיטת הבצל”, שמשמעותה הלבשה בשכבות על שכבות, היא נוחה ויעילה.הוספת שכבה תבטיח שלא יהיה לו קר ובמהלך היום הילד יוכל להסיר שכבה אחת במידה ויהיה לו די חם.

צמצמו זמן בחוץ- הסבילות של ילדים לקור היא נמוכה יותר, וכמו כן הרגישות לחילופי הטמפרטורות בין פנים לחוץ היא גדולה יותר. שהייה ממושכת באוויר הפתוח בעונה הקרה אינה מתאימה לילדים קטנים. כדאי למצוא כמה שיותר מקומות בילוי מקורים ולזכור שבחורף – אין כמו בבית.

אבזרו אותם- כל מה שלכם נראה מיותר ומסורבל – כנראה יעזור להם לשמור על חום גוף תקין ונוח, ואקססוריז הם שם המשחק: כפפות, מגפיים וכובע יכולים בהחלט לסגור את הפינה. המלצה נוספת וחשובה לא פחות היא דווקא במישור הכלכלי: כדאי לזכור שילדים הם אלופים באיבוד פרטי לבוש, וכשמדובר בפריטים דינמיים כמו מעילים או כפפות ואפילו עוד שכבה אקסטרה – יש סיכוי לא קטן שהם יישכחו איפשהו, וגם אם לא – בשנה הבאה הם ממילא יהיו קטנים מדי עבורם. לכן, מומלץ לרכוש עבורם פרטי חורף שמחירם אינו גבוה מדי, כך תוכלו להצטייד ברזרבות עבור כל הפריטים האבודים, וגם אם יש להם פריטים שמחירם הכספי או הרגשי גבוה – לא מומלץ לשלוח אותם איתם למקומות בהם הסיכוי שילכו לאיבוד הוא גבוה במיוחד.

תשאירו את הצינון מאחוריכם! ואל תשכחו חיבוקים ונשיקות כדי לחמם אותם גם מבפנים.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדיםלכל המשפחה

תגיות משוייכות:

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך