מערכת החיסון אצל ילדים

מערכת החיסון אצל ילדים – מה הייחודיות שלה ואיך אפשר לחזק אותה? כל התשובות לכל השאלות בהמשך!

קצת רקע על המערכת

מערכת החיסון היא מערכת שלמה, שנועדה לשמור על הגוף שלנו מפני גורמים זרים ומזיקים, שחודרים אליו בדרכים שונות, החל ממערכת הנשימה, דרך פצעים בעור ועד לנקבים אחרים כדוגמת פי הטבעת ופתח השופכה. כאשר גורם זר כלשהו, בעיקר חיידקים ונגיפים, חודר אל הגוף, מערכת החיסון מזהה אותו ונלחמת בו כדי למנוע את הנזק שהוא עלול לעשות. זוהי הסיבה לכך, שחשוב מאוד לחזק את מערכת החיסון באופן שוטף.

הייחודיות של מערכת החיסון של ילדים

מערכת החיסון של תינוקות וילדים הינה שונה מזו של מבוגרים בעיקר בכך, שכאשר נולד תינוק, מערכת החיסון שלו עוד לא הספיקה להכיר מחלות שונות וללמוד כיצד להתגונן מפניהן ולכן היא חלשה מאוד. ככל שהילד גדל, הוא נחשף ליותר ויותר מחלות וכך מערכת החיסון שלו מתחזקת. זוהי הסיבה לכך, שתינוקות וילדים נוטים להיות חולים לעתים קרובות יותר מאשר מבוגרים. יחד עם זאת חשוב לזכור, שהיות שמערכת החיסון של ילדים נמצאת בלמידה מתמדת, היא לומדת מהר יותר כיצד להתמודד עם מחלות שונות בהשוואה לזו של מבוגר ובדרך כלל, היא גם מצליחה להתמודד מהר יותר עם המחלות השונות לעומת מבוגרים.

השנה הראשונה

השנה הראשונה בחיי תינוקות היא שנה מאוד מאתגרת הן לתינוק והן להורים שלו. זוהי השנה, שבה הוא נחשף לחיידקים ונגיפים רבים, אותם מערכת החיסון שלו טרם הכירה ולכן תינוקות רבים מעבירים את השנה הראשונה לחייהם בביקורים אצל רופאי הילדים שלהם ובעיקר אם הם גם נכנסים למסגרת עם ילדים נוספים ולכן מומלץ לחזק את מערכת החיסון כבר מגיל צעיר.

איך ניתן לחזק?

ישנן דרכים שונות ויעילות לחיזוק המערכת החיסונית. אחת הדרכים היא באמצעות תזונה עשירה בחומרים לחיזוק המערכת כדוגמת גרעיני דלעת, עלים ירוקים, מזונות עשירים בוויטמין C, ירקות כתומים ועוד. אפשרות זו רלוונטית בעיקר לילדים ופעוטות, שכבר צורכים מזונות מוצקים. כמו כן, ניתן לצרוך תוספי תזונה עם מצמחי מרפא לחיזוק המערכת החיסונית.

 

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדים

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך