טיפול טבעי בתולעי מעיים

מהן תולעי מעיים, איך הן מגיעות אל הגוף ואיך אפשר לטפל בהן? כל התשובות בהמשך מאמר זה!

מהן תולעי המעיים?
תולעי המעיים הן טפילים במערכת העיכול, שיוצרים אי נוחות גדולה מאוד ומאוד מדבקים. אמנם על פי רוב ילדים סובלים מהן, אבל גם מבוגרים אינם חסינים מהן ובהחלט עלולים לסבול מהן גם כן. בעוד שישנם סוגים שונים של תולעי מעיים, ההשפעה של הסוגים השונים דומה למדי: הן בדרך כלל חיות במעיים ובעיקר במעי הגס ולאחר תקופה מסוימת, בדרך כלל כחודש, הן נודדות אל פי הטבעת ושם מטילות ביצים. כשהן מגיעות לאזור פי הטבעת, ניתן לחוש בגירוי שהן יוצרות שם. חשוב לציין, שבנות בדרך כלל מרגישות את הגירוי גם באזור הנרתיק, שגם אליו התולעים מגיעות.

איך נדבקים?
ההדבקה נעשית מאדם לאדם והיות שבדרך כלל ילדים סובלים מהן, ההדבקה היא בדרך כלל מילד לילד. התולעים והביצים שלהן לא נמצאות רק בתוך הגוף, אלא הן מגיעות פעמים רבות גם למצעים, משטחי החתלה ואפילו אל הידיים ותחת הציפורניים. זה קורה בעיקר כאשר מדובר בילדים צעירים ולא גמולים שהוריהם מחליפים להם טיטול ומעבירים את התולעים לילד אחר.

מניעת הדבקה
במידה והילד שלכם סובל מתולעי מעיים, חשוב מאוד לטפל בכך בהקדם האפשרי, על דרכי הטיפול נרחיב בהמשך, ולהחליף את כל המצעים שלו ולכבס אותם בטמפרטורה גבוהה. כמו כן, חשוב מאוד לשמור על היגיינת הידיים הן של הילד עצמו והן של הסביבה שלו.

הטיפול הטבעי
מן הסתם, הדרך הטובה ביותר להפסיק לסבול מתולעי המעיים היא על ידי מניעה ואת זה ניתן לעשות בעזרת הכתוב לעיל ועל ידי הפחתת מזונות עשירים בסוכר, מוצרי חלב, פירות טרופיים וכדומה. בנוסף, כדי להיפטר מתולעים קיימות, מומלץ להרבות באכילה של מזונות כדוגמת זנגביל, שום, גזר ובצל ולהרבות במזונות עשירים בסיבים תזונתיים כדוגמת פירות וירקות באופן קבוע. תרופת סבתא מוכרת, שמטרתה היא להיפטר מתולעים היא אמבטיית סוכר, שמתבצעת על ידי המסה של חצי ק”ג סוכר במים פושרים והוספה שלו לאמבטיה מלאה במים בלבד. לאחר מכן, מושיבים את הילד במים לדקות ספורות ובזמן זה, התולעים יוצאות אל מי האמבט. חשוב לזכור לשטוף את האמבטיה היטב לאחר הטיפול! לבסוף חשוב לציין כי ישנם גם תוספי תזונה ייעודיים.

המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי לצרכי העשרה.
בכל בעיה בריאותית יש להתייעץ עם רופא והסתמכות על המידע המפורט לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.

קטגוריות משוייכות:

ילדיםלכל המשפחה

תגיות משוייכות:

תולעי מעיים

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך